Yeni Lokanta - Bar
Yeni Lokanta - Bar Yeni Lokanta - Bar Yeni Lokanta - Bar Yeni Lokanta - Bar Yeni Lokanta - Bar Yeni Lokanta - Bar Yeni Lokanta - Bar Yeni Lokanta - Bar
Propriétaire de ce lieu ?

Connectez-vous pour modifier vos informations et accédez à vos statistiques détaillées.

Accédez à votre espace
La communauté mapstr
Enregistré par

442 utilisateurs

#Tags souvent utilisés
#Restaurant #Turkish #Ristorante #Dinner #Gastronomique
Ce qu'en disent les utilisateurs

"Réserver en avance - menu dégustation - dessert de fou 70 balles je crois "

@paulinerheims28

"Interesting set menu for modern Turkish dishes. Really flavourful. Good wine list and very popular place. "

@galvinator

"Manti World best restaurant "

@lunaaslan

"great choice for dinner if you are in the mood for innovative and experimental Turkish cuisine. Chef Civan creates Anatolian dishes with a spin, and only uses seasonal produce so every visit has something new in store. Reservations are required."

@manugiu

"Michelin Guide mention 2023 A side street off the famous main road of Istikal Caddesi, a bright Mediterranean decor and the creativity of a discerning chef - welcome to Yeni Lokanta! Here you can enjoy Turkish flavours that draw on original ideas, resulting in fresher and lighter dishes that lose none of their exuberance. Order à la carte or opt for the set menu (a selection from the menu) and discover how the focus on vegetables, local produce and Turkish wines makes this dining experience all the more engaging."

@nchavotier

"Cocktails. Top 100 casual dining (oad guides)"

@roshan

"İstanbul’da şef restoranlarında yemek yemeyi sevmem. Bunun için iki sebebim var. Birincisi: Fazla yaratıcı geleneksel yemekler. Geleneksel lezzetlerimizi “modernize etmek” o kadar da kolay bir iş değil. Bu konuda mühim olan malzemenin kimyasını ve bazı tekniklerin neden kullanıldığını bilmek. Tabi bu da Fransız teknikleriyle yetişen şeflerimiz için büyük bir dezavantaj olabiliyor. Bildiği teknikleri ve hünerlerini göstermek isteyenler bazen karmaşık tabaklarla aklımızı karıştırabiliyor. İkinci sebebe gelirsek: “Yönetici Şef” adı altında bir çok şefin artık mutfak operasyonundan çıkmalarından ve kalite kontrolün birinci ellerde olmamasından kaynaklanıyor. Fakat en son ki İstanbul ziyaretimde iki kez ziyaret ettiğim Yeni Lokanta’da Şef Civan Er ve Ekibi beni haksız çıkartmayı başardılar. Nasıl mı? Geleneksel lezzetleri belirli bir formül kullanarak tadını yükseltiyorlar. Ayrıca sürekli mutfağının başında olan Şef, mutfaktan çıkan her tabağı özenle kontrol ediyor. Haliyle standartını koruyan lezzetli tabakları tatmak daha kolay hale geliyor. Eleştirebileceğim tek konu, tadım menüsünde sürekli tekrarlayan, tuzlu bir proteini tatlı bir sosla dengeleyip, kuruyemişle gevrekleştirme formülünün çok sık tekrarlamasıydı.Yeni nesil restoranlardan içerisinde benim en beğendiğim restoran Yeni Lokanta. Tavsiyem akşam servisinde alakart servisi olmayan muhteşem mantıyı gidip öğlen yemeniz."

@yemekfelsefesi

"Reco Patricia bon vin et déclinaisons sympa "

@loulax

"Upscale Michelin guide restaurant. Incredible modern Turkish food. "

@florianramseger

"restaurant chic, bistronomie turque, mémorable!"

@telephone.maiso

"https://guide.michelin.com/fr/fr/istanbul-province/istanbul/restaurant/yeni-lokanta"

@amand14

"Very delicious Turkish, modern cuisine. We recommend to take the tasting menue. Interior cozy and stylish. "

@byberlin.___

"Tasting menu- true elite dining. Nothing for me"

@slibson

"très chic et cher mais excellent! dans un quartier antiquaires bobo"

@cassandre.biasi

"Resa conseillée, gastronomique "

@louise.jea

Approuvé par 3 partenaires officiels
Autres lieux à voir autour
La meilleure expérience Mapstr est sur l'application mobile.
Enregistrez vos meilleures adresses, partagez les plus belles avec vos amis, découvrez les recommendations de vos magazines et influcenceurs préférés.